SCADASU-PRM

Bize ulaşın +90-264-777-1-301

ELEKTRONİK BKV KONTROLÖRÜ

SCADASU-PRM Elektronik BKV Kontrolörü, enerjili ve bataryalı olarak iki tipte üretilmektedir. Şebekeden gelen yüksek basıncı anlık olarak hesaplayarak istenilen değere düşürmektedir. Dahili GPRS iletişim modülü sayesinde verilere anında ulaşabilir ya da istediğiniz anda cihaza ulaşıp herhangi bir ayar değisikliği yapabilirsiniz. Uzaktan vanayı tamamen açabilir ya da kapatabilirsiniz. BKV Kontrolörü ile şebeke basıncı ihtiyaca göre otomatik olarak ayarlandığından yüksek basınçtan kaynaklanan su kayıpları ve hat arızaları minimum düzeye inmektedir.

SCADASU-PRM Sayesinde;

  • Şebeke üzerindeki su kayıpları en aza inmektedir.
  • Abonelere yeterli basınç değerinde su verilmektedir.
  • Verilerin analizi ve raporlanması sayesinde kaçak kullanımlar tespit edilebilmektedir.
  • Asfalt tamiri, tamir malzemesi kullanımı ve iş gücü giderleri gibi maliyetler büyük oranda ortadan kalkmaktadır.

ÜRÜN GÖRSELİ

ÖNE ÇIKAN ÖZELLİKLER


GERCEK ZAMANLI İLETİŞİM

Çift yönlü on-line iletişim özelliği sayesinde sahada gerçekleşen tüm olaylardan anında haberiniz olur. Aynı zamanda cihaza hızlıca ayar parametresi gönderebilirsiniz.


VERİ GÜVENLİĞİ

Sahadan elde edilen tüm ölçüm verileri özel bir veri formatında sadece idareye ait sunucu sisteme gider. Dışarıdan müdahaleye kapalı ve güvenli bir şekilde tasarlanmıstır.


UZAKTAN VANA AÇMA/KAPAMA

Acil ya da planlı çalışma durumlarında DMA girişinde bulunan basınç kontrol vanasına tam aç ya da tam kapat komutu gönderebilir, sonucu anında ekrandan görebiliriniz.

YAZILIM ÖZELLİKLERİ

Anlık İstasyon İzleme
Kontrolörden gelen tüm basınç, akış ve diğer parametrelere ait verileri anlık olarak bir grafik ekranında izleyebilirsiniz.
Gelişmiş Grafik Raporlama
Veritabanına kaydedilen tüm verileri tarihe göre, ortalama, karşılastırmalı gibi bir cok değişik yöntemle raporlayabilir ve ekranda grafik olarak görebilirsiniz.
Alarm Yönetimi
Basınç ve akış verileri ile birlikte batarya voltaji gibi diğer verilere ait koşulları belirleyerek alarm tanımlaması yapabilirsiniz.
Potansiyel Kayıp Bildirimi
Yazılım içerisinde bulunan algoritma ve formüller ile DMA için potansiyel kayıp hesaplanır ve grafik raporlarda bir parametre olarak çizilir.
İstasyon Ayarlari
Sahadaki tüm bkv kontrolörleri ve veri kaydedicilere uzaktan erişebilir ve tüm ayar parametrelerini uzaktan kolaylıkla değiştirebilirsiniz.
Kullanıcı Yönetimi
Gelişmiş kullanıcı yönetimi sayesinde birden fazla kullanıcı tanımlayabilir ve bu kullanıcıların yeteneklerini sınırlayabilirsiniz.

SCADASU-PRM BASINÇ KONTROL SEÇENEKLERİ

Sabit Basınç Kontrolü

DMA içerisindeki basıncı sabit tutar.

Tarifeli Basınç Kontrolü

Tarife tablosuna göre basıncı ayarlar.

Dinamik Kontrol

Akışa duyarlı dinamik kontrol yapar.

Kritik Nokta Esaslı Kontrol

Kritik nokta verisine göre kontrol yapar.