• .: Su Yönetim Sistemlerinde İnovatif Çözümler :.

SCADASU Çözümleri

Hidrolik Modelleme

Hidrolik Modelleme

Hidrolik modelleme, sisteminizin ( su, kanalizasyon veya taşkın ) hidrolik olarak davranışını tasarlamaktır. Hidrolik modelleme neticesinde altyapı iyileştirmelerini planlamak, operasyonel bakım stratejileri geliştirmek ve proaktif olarak sisteminizi yönetmek çok kolaydır. Hidrolik bir model, bir su / kanalizasyon / taşkın sisteminin matematiksel bir modelidir ve sistemin hidrolik davranışını analiz etmek için kullanılır.

Şebeke Analizi ve Tasarımı (Hidrolik Model Oluşturulması);

Bir şebekenin hidrolik modelinin oluşturulabilmesi için öncelikle sahadaki mevcut varlıkların sayısallaştırılması veya sayısallarının doğrulanması gereklidir. Bunun yapılabilmesi için yeraltı tespit radarları, kablo-boru dedektörleri, metal dedektörleri ve tespit kazıları kullanılır.

Dağıtım şebekesinde suyun izlediği yolun bilgisayar ortamında simüle edilebilmesi için sistemin hidrolik modelinin oluşturulması gerekmektedir. Hidrolik model kullanılan bir sistemde, dağıtım şebeke hattının yönetilebilmesi, depo seviyelerinde boşalma ve taşma problemlerinin önlenebilmesi, üretim ve tahakkuk analizalerinin yapılabilmesi mümkündür. Bunun yanında gelişen hidrolik modelleme yazılımları sistemin basınç yönetimine yardımcı olmakla birlikte suyun üretim - iletim maliyetleri ile pompaların elektrik maliyetlerini de hasaplayabilmektedir.

Acil durumda hızlı müdahale

Beklenmeyen durum oluştuğunda basınç kontrol vanasına hızlı bir şekilde tam aç ve tam kapat komutu gönderebilirsiniz.

Entegre Sistem

Scada Sistemi ile Entegre

Online İletişim

Çift Yönlü ve Gerçek Zamanlı!

services single
services single

Gelişmiş Web Tabanlı Yönetim

SCADASU Web tabanlı yönetim yazılımı ile diğer sistemlerinizle entegrasyon sağlayabilir ve bilgisayar, akıllı telefon ve tablet gibi cihazlardan kolaylıkla yönetebilirsiniz.